Ride & Feel „Wygodne ciało” dla jeźdźców i koni 11-12.04.2015 r.

Ride & Feel „Wygodne ciało” dla jeźdźców i koni 11-12.04.2015 r.

11-12 kwietnia 2015 r. zapraszamy na dwudniowe warsztaty „Wygodne ciało” organizowane w Domu pod kasztanami.
Przez oba dni zajęć będziemy przeplatać część dotyczącą jeźdźca i konia. Poniżej opisane są poszczególne części a dalej znajduje się plan każdego dnia zajęć.

CZĘŚĆ DLA JEŹDŹCÓW (swoboda w ciele).IMG_3033
Jeśli we własnym ciele nie czujesz się wygodnie (chwilowo lub permanentnie). Brakuje Ci swobody i rozluźnienia. Jeśli nie masz pewności czy dla swojego konia jesteś wygodnym plecakiem…lub masz pewność, że nim nie jesteś. Nie masz świetnej świadomości własnego ciała i nie do końca rozumiesz jaki wpływ na Twoje ciało wywiera ruch konia oraz jak Twoja postawa pomaga lub utrudnia poruszać się koniowi.

Pokażemy Wam jak prawidłowo używać swojego Ciała na koniu, na co zwracać uwagę pod kątem wygody konia i własnego zdrowia. Udzielimy wskazówek jak na co dzień odnajdywać większą swobodę i wygodę we własnym ciele. Wytłumaczymy ścisłe powiązanie ustawienia ciała oraz napięć w ciele jeźdźca i ciała konia.

Jazda konna pomaga odnaleźć prawidłową postawę ciała dzięki odpowiedniemu ustawieniu i osadzeniu miednicy w siodle, co daje podstawę do ułożenia i odciążenia pleców i innych części ciała, a także angażuje mięśnie brzucha, które odpowiadają za stabilizację kręgosłupa.
Prawidłowe ułożenie ciała na koniu uczy ciało prawidłowej biomechaniki również w ruchu bez konia.

CZĘŚĆ DLA KONIA (pozytywne relacje i zdrowy grzbiet)IMG_7542
Dla osób mających własne konie lub możliwość samodzielnej pracy z końmi oraz dla wnikliwych chcących wiedzieć jak koń powinien ułożyć swoje ciało by odpowiednio nieść ciężar jeźdźca, zachować zdrowy grzbiet oraz nogi a także czuć się komfortowo i wygodnie na każdej jeździe.

Podczas warsztatów poruszymy takie zagadnienia jak:
– Wykorzystanie metod naturalnych połączonych z klasyczną wiedzą ujeżdżeniową dla budowania prawidłowej postawy ciała konia oraz rozluźnienia psychicznego opartego na pozytywnej relacji z człowiekiem .
– Rozluźnienie mięśni szyi i grzbietu, zaangażowaniem mięśni brzucha dla uniesienia grzbietu i lepszego rozłożenia siły nośnej.
– Energiczny ale spokojny ruch z zaangażowaniem zadu i grzbietu.
– Nauka odpowiednich reakcji na pomoce- miękkie ustępowanie od nacisku.
– Równowaga w ruchu i mobilność ciała- odpowiednie przenoszenie ciężaru ciała między przodem a tyłem konia oraz względem każdej kończyny.
– Odciążenie i mobilność łopatek- mniejsze obciążanie przednich nóg a co za tym zredukowanie narażenia na kontuzje.
– Relacja między koniem a jeźdźcem oparta na zrozumieniu i odpowiedniej komunikacji. Wpływ stanu psychicznego zwierzęcia na jego zdrowie fizyczne.
– Współzależność między rozluźnieniem, kontrolą energii oraz równowagą w ruchu i mobilnością ciała.
– Jak i kiedy używać wodzy pomocniczych.
– Jak pracować z koniem na lonży aby poprawić jego ruch a nie zaszkodzić.

PLAN DNIA:IMG_7308-10
Sobota:
1. Wykład – Najważniejsze elementy biomechaniki ruchu konia . Jak wygląda prawidłowy ruch konia pod jeźdźcem. Jak poznać czy pod jeźdźcem koń porusza się prawidłowo oglądając budowę jego mięśni. Wpływ ciężaru i ruchów jeźdźca na ciało konia. Odpowiednie działanie i odpowiedź konia na pomoce jeździeckie.
2. Ćwiczenia z końmi z ziemi na kantarkach sznurkowych – budowanie pozytywnej relacji, komunikacji oraz reakcji na nas. Ćwiczenia nad rozluźnieniem, równowagą i energią oraz sposoby na to aby nasz koń chciał „być swoją głową z nami”.
3. . Zajęcia w siodle w round penie– poprawa dosiadu i postawy ciała, wiele ćwiczeń prowadzących do rozluźnienia, osadzenia i poprawy równowagi przy użyciu właściwych mięśni i rozluźnieniu tych, które nie powinny być napięte.

Niedziela:
1. Ćwiczenia bez konia – rozluźniające, poprawiające równowagę i mobilność ciała a także jego świadomość. Elementy zaczerpnięte z jogi oraz treningów zachodnich sztuk walki. Wypróbowanie i zrozumienie pomocy jeździeckich na własnym ciele
2. Praca z końmi z ziemi- kontynuacja oraz przeniesienie ćwiczeń z ziemi na oddziaływanie z siodła.
3. Jazda na ujeżdżalni– ćwiczenia nad świadomością wzajemnego wpływu ciał jeźdźca i konia w ruchu. Świadomość energii i odpowiednie użycie pomocy jeździeckich. Oswajanie bardziej zaawansowanych elementów ujeżdżenia.

W kursie można wziąć udział w jednym z dwóch wariantów: jako uczestnik z koniem lub jako słuchacz (słuchacze biorą także czynny udział w zajęciach bez koni).

Istnieje również możliwość przyjechania z własnym koniem.

Cena warsztatów: 
Uczestnik z koniem 380 zł dwa dni lub 210 zł jeden dzień (w cenę wliczony jest koń z ośrodka)
Słuchacz 180 zł dwa dni lub 100 zł jeden dzień

Zapisy i informacje:
Magda Senderowska
tel. 733 146 106
Magda@rideandfeel.pl

Potwierdzeniem zgłoszenia jest przedpłata na konto w kwocie 100 zł.

  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Slider