nasze konie

Siwa3

Ornata (wlkp Destylacja/Orkan ur. 1990) – mądra, szlachetna klacz (o takiej mądrości u ludzi mówi się, że z niejednego pieca chleb jedli) jest z nami od jej 5 roku życia. Przyjechała do nas nieufna (złe doświadczenia z ludźmi) ciemnografitowa piękność. Z czasem stała się ulubienicą dorosłych i dzieci. Pomimo dojrzałego wieku zawsze chętna do pracy i galopów. I jak to z siwą maścią bywa – z grafitowej stała się siwa hreczkowata. Urodziła dwóch synów Ornamenta (1995) i Opala (2010).

opal

Opal (sp Ornata/Czahar ur. 2010) – dziecko miłości. Pewnej czerwcowej nocy na Warmii Ornata wraz ze stadem uciekły z pastwiska. W sąsiedztwie pasł się siwy ogier czystej krwi arabskiej Czahar. Zagrały feromony… Urodził się w mojej obecności także zrobiłam mu imprinting. Zaowocowało to już przy pierwszej wizycie kowala, kiedy to źrebak bez żadnego problemu dał sobie rozczyścić kopytka. Przyjazny i wesoły cieszy się radością młodości.

DajanaDajana (małopolska Dworna/Mikron ur. 1994) – piękne oczy z tym czymś w spojrzeniu i urodzie. Niebywale zwrotna i szybka kiedy trzeba a w pracy spokojna i godna zaufania. Bardzo dobra matka, urodziła wiele źrebiąt. Jej najmłodsze córki Duma i Donna są razem z nami.

Duma2

Duma (małopolska Dajana/Saganek ur. 2005) – przy jej narodzinach pomyślałam sobie, ze będzie to najlepszy koń jakiego miałam. Nazwałam ja Duma i stało się… Jej niezależność „wysłała” mnie na poszukiwania porozumienia z koniem. Po kursach jeździectwa naturalnego wiele zmieniłam w swojej pracy z końmi. Mogę za to podziękować pięknej i silnej Dumie.

DonnaDonna (małopolska Dajana/Browar ur. 2006) – wielka ciekawość świata i odwaga – to najbardziej charakteryzuje Donnę. Bardzo lubi wchodzić po schod ach, także wejście do salonu nie stanowi dla niej żadnego problemu. Przyjaźni się ze swoją siostrą Dumą.

Glimma

 Glimma (kpsp ur. 2000) urocza klaczka starsza siostra Galicji która przyjechała do nas z okolic Wrocławia. Uważna i rozważna doskonale dogaduje się z dziećmi. Ma piękny ruch. Mercedes wśród koni.

Galicja

Galicja (kpsp ur. 2001) Równie urocza jak jej siostra Glimmai. Uważna i rozważna doskonale dogaduje się z dziećmi. Porusza się ze wspaniałą gracją. Młodszy model Mercedesa.

 

FritzFrits  (kuc szetl. ur. 1991) uroczy ogierek z bujną blond grzywą o niespożytym wigorze. Pierwszy w stadzie. Z wielkim zaangażowaniem pilnuje swoich dwóch żon Kitty i Katji, co nie przeszkadza mu, jeśli nadarzy się okazja, pogalopować w odwiedziny do klaczy w sąsiedniej wsi.

 

KittyKitty i Katja (obie kucki urodzone w 1995) bardzo spokojne i ufne żony Frycka. Wspaniałe mamy dla swoich źrebiąt. Miłe dla ludzi obdarzone dużą cierpliwością do dzieci.

Są jeszcze z nami konie naszych znajomych, ale o nich opowiem na miejscu.


  • RSS
  • Facebook
  • Twitter
  • Slider